הרצאה - מיסטריום

הספר, חיי הנצח ואי ההזדקנות

ראיתם כבר את דף הספר מיסטריום?

איש צעיר למראה בתל אביב מספר בהרצאות על על אירועים מהמאה ה-19, ומספר כי נלחם בשורות צבאו של נפוליאון וחי מאז ועד ימינו. האם הייתם מאמינים לו?

 

את ההרצאה אודות הספר מעביר המחבר. הרצאה שהיא מפגש עם סופר, מפגש עם ספר, מפגש עם חיי נצח.

ההרצאה מספרת את סיפור הספר מיסטריום העוסק בחיי נצח ואי הזדקנות דרך עיניו של האדם שחי אותם. ההרצאה לוקחת אותנו אל הדרך בה נכתב הספר, מה שבתוכו והבשורה שהוא מביא דרך המחקר המדעי וההגות לגבי החיים שלנו ושל ילדינו.

"באתי על מנת לשנות את הרישום שלי, לקבל זהות חדשה, להיות צעיר מחדש. התעודה שלי והרישום הקיים מעידים עליי שנולדתי לפני קרוב לחמישים שנה ואנשים כבר תוהים ושואלים שאלות. פעם כל זה היה פשוט, הייתי ניגש אל האחראי על הרישום בעירייה או במשרד המקומי, פוגש אדם היושב מאחורי שולחן עמוס בניירות, קסתות דיו וחותמות, מסיר את מגבעתי, טוען שאין לי ניירות, שאיבדתי אותם, שהגעתי לכאן עם שיירת סוחרים, או אולי בספינה שנטרפה, או הייתי מניח בפשטות כמה מטבעות על השולחן וחיש מהר הייתי מקבל תעודה המשילה שלושים שנה מעליי ומתחיל את מסלולי מחדש, וכך חוזר חלילה עד לפעם הבאה. היום הדרך הזאת כבר לא עובדת יותר ואני צריך להתאים עצמי לעולם חדש. העולם השתנה, ההרגלים שלי אינם מעודכנים, העולם הצעיר ואילו אני הזדקנתי.
אולי כדאי שאכתוב על כך פוסט בבלוג שלי."

מתוך מיסטריום \ טל רשף

פרק א': על מדרגות משרד הפנים