הרצאה - הארה קרישנה

על חיים הממוקדים בנשמה העוברת מגוף לגוף

מי הוא קרישנה? מה זה הארה קרישנה? ומדוע אלפים ברחבי העולם המערבי שרים, רוקדים ומקיימים את דרך החיים הזאת?              

 

הרצאה בליווי מצגת שהיא מסע אל תוך כתבי הקודש ההודיים העתיקים, אל אשרמים ומקדשים והמפגש בינם לבין המערב בשנות השישים, בעיצומה של תנועת ההיפים. הרצאה אודות חיים מתוך מבט אל הנשמה שמעבר לגוף ולנפש, הדרך של קרישנה להתעלות מעל למכשולי העולם הנוכחי הפיזי שסביבנו.         

 

הרצאה עשירה בידע וסיפורים המספרת את עלילות קרישנה של לפני אלפי שנים, את סיפור הגעת הדרך הזאת אל המערב והסבר של עומק ורגישות אל הפילוסופיה שמאחוריה והדרך בה היא מתקיימת בחיי היומיום.  הרצאה המרתקת כל אדם וכל קבוצה.

מדוע הם שרים ורוקדים ברחובות?

בספר הבהגואד גיטה, ספר היסוד של דרך הארה קרישנה, עומד ארג'ונה, המצביא המהולל העומד לצאת לקרב. הוא מתלבט, בעיניו אין זה ראוי להילחם הן מפני שמולו ניצבים אנשים שהוא מעריך ואף קרובי משפחה שלו, מפני שמלחמה יוצרת מוות וסבל, ומפני שאין זה ראוי לבקש תהילה והצלחה על חשבונם של המפסידים.

 

קרישנה, שעד אז היה ידידו ועתה מתגלה כהתגלמות של האלוהים על פני האדמה, מסביר לו כיצד ניתן להילחם מתוך משמעות רוחנית, מה המשמעות האמיתית של מוות ושל חיים, של גוף ושל נשמה, כיצד ניתן לפעול בלי לקחת  קרדיט על ההצלחה, ובכלל מה צריכה להיות מטרתו של אדם בחייו בעולם הזה.

 

השיחה בין השניים ערב היציאה לקרב הפכה להיות הספר החשוב ביותר בתרבות ההודית ובסיס לדרך הידועה כהארה קרישנה.